Av. H. Berkol ERCENK, Danışman Avukat

Av. H. Berkol Ercenk Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2005 yılında mezun olmuştur. 2006 yılında Ankara’da bitirdiği avukatlık stajının ardından 2007 yılının Şubat ayında İstanbul Barosu’ndan avukatlık ruhsatını alarak avukatlık mesleğine başlamıştır. 

Av. H. Berkol Ercenk, Hukuk Lisansı’nı 2005 yılında tamamladıktan sonra, Lahey Uluslararası Hukuk Akademisi’nde Uluslararası Özel Hukuk Sertifika Programını bitirmiştir. 2008-2009 yıllarında Almanya Saarland Üniversitesi, Avrupa Enstitüsü’nde Avrupa Birliği, Rekabet Hukuku ve Uluslararası Ticaret üzerine yüksek lisans yapmıştır. Ercenk, yüksek lisans tezini Avrupa Sistemik Risk Kurulu üzerine hazırlamaktadır. Av. H. Berkol Ercenk, 2011 yılında da İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans programını bitirmiştir. Yüksek lisansının tezini ise Uyuşmazlıkların FIDIC Tahkimi ile Çözülmesi konusu üzerine hazırlamıştır.

Av. H. Berkol Ercenk, 2007 yılından bu yana, hukuki ihtilaflarında yerli ve yabancı şirketleri adli, idari makamlar ve tahkim kurumları nezdinde avukat sıfatıyla temsil etmekle birlikte müvekkillerine; Ticaret Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yolları, Uluslararası Hukuk, Uluslararası Hisse Devirleri ve Şirketler Hukuku konularında hukuki danışmanlık hizmetleri de sağlamaktadır. H. Berkol Ercenk, ayrıca arabulucu olarak da faaliyet göstermektedir.


Av. H. Berkol Ercenk, İstanbul Barosu’na, Uluslararası Avukatlar Birliği’ne, Londra Uluslararası Tahkim Mahkemesi Genç Tahkim Grubu’na üyedir. Aynı zamanda Ankara 30. ve Ankara 54. Noterlikleri nezdinde kayıtlı yeminli tercüman olan Ercenk, profesyonel düzeyde İngilizce bilmektedir.